• KARİANDA BUTİK OTEL GÖLTÜKBÜKÜ
  • Türkbükü Butik Otelleri Bodrum
  • CEP TEKNİK SERVİS BODRUM | SERKAN GSM
  • İphone, Samsung, Xiaomi, Huawei, Vivo, Oppo Alım-Satım Teknik Servis Bodrum
  • BODRUM SİTESİ
  • Bodrum Sitesi, Bodrum İş Rehberi, Muğla Bodrum
  • Bodrum Sitesi
  • Bodrum ve Bodrum Firma, Sektör ve Esnaf Rehberi
  • Bodrum Sitesi
  • Bodrum Şehir Sitesi
 • https://www.facebook.com/Bodrumsitesicom-249004738913118/
BODRUM REHBERİ
Site Haritası
Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı İle 7.898 km.

Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı İle İki Ayda 7.898 km. Yol
Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı; İki ayda 30 ilde tanıtım çalışmaları yaptıktan sonra Bodrum’a döndü. Çalışmanın ardından ise basın toplantısı gerçekleştirildi.

WWW.BODRUMSİTESİ.COM / 27-05-2017

Bodrum Kaymakamlığı’nın himayesinde, Bodrum Tanıtma Vakfı ve Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde “Bodrum Sizi Çağırıyor” sloganıyla başlatılan projeye, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Bodrum Otelciler Derneği (BODER), Bodrum Denizciler Derneği, IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu destek verdi.

Basın toplantısında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, Özay Kartal ile Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı Koordinatörü Fikret Hıdır basın mensuplarına bilgiler verdi.

Toplantıda Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı Koordinatörü Fikret Hıdır, TIR ile ilgili bilgilendirmeler yaparak 2 ay boyunca tanıtım çalışmalarının yaklaşık 8 bin km yol kat edilerek sürdüğünü ifade etti. Binlerce kişiye Bodrum’u anlattıklarının altını çizen Hıdır, her bölgede beğeniyle karşılandıklarını ve iç turizmin canlanması için güçlü bir çalışma olduğunu sözlerine ekledi. Hıdır, açılış konuşmasında tanıtım çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi: “Çok özel bir gün bizim için. Çok zor bir projeydi. İlk başladığımız anda bu kadar artısı ve getirisi olacağını çok hayal edemiyorduk ama ilk toplantılardan beri hazırlık süreci, tır yola çıkana kadar yapılan her şey tır yola çıktıktan sonra işimizi kolaylaştırdı. Şunu söylemek istiyorum: İki ay boyunca Anadolu’nun Bodrum’u ne kadar çok sevdiğini görme şansımız oldu. Bu şansı bize verdiği için Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum ekip arkadaşlarımla birlikte. Yaklaşık 8 bin kilometre 30 il ve videoda da gördünüz milyonlarca insan gerçekten Türkiye’de milyonlarca insana bir şekilde ulaştık. TIR’ı ziyaret eden 550, 600 bin kişi oldu yaklaşık. Bulunduğumuz meydanlarda Anadolu’nun, şehirlerin kalbinde olmaya çalıştık hep. Bunu yaparken de kaymakamlığımızın, valiliğimizin yazışmaları yapıyor olması inanılmaz büyük kolaylık sağladı. Ankara Kızılay’daydık, Eskişehir Cumhuriyet Meydanındaydık, Bursa Kent Meydanındaydık. Sadece Google’da Eşsiz Bodrum ile ilgili 57 bin 500 içerik var. 2 ay içerisinde oluştu. Reklam eş değeri, yerel ve ulusal gazetelerde yayınlanan reklam eşdeğeri rakamı 622 bin dolar. Yaklaşık 5 milyon kişiye ulaşmış. Sosyal medyada toplam erişim 800 bin ve ciddi bir beğeni almış. 13 bin civarında. Sadece bu rakamlar yapılan projenin, gidilen yolun aslında geri dönüşünün ne kadar etkili olduğunu gösteriyor bize” dedi.

Yaptıkları çalışmanın Bodrum’a faydası olması dileğinde bulunan Fikret Hıdır, şöyle devam etti: “Gerçekten 22 metrelik TIR’ı 2 ay boyunca 30 ile götürmek büyük bir operasyon. BODER, bizim tüm konaklamalarımızı organize etti. Türkiye’de kalınabilecek en iyi otellerde kaldık. Bodrum’un ağırlığını her yerde hissettirdik o anlamda. TÜRSAB tüm BYK’leri yönlendirdi. Özellikle Doğuda, Güneydoğu’da, Karadeniz’de çok yardımcı oldular, çok destek oldular bize. Özellikle Diyarbakır. Çok teşekkür ettiler. Bodrum Diyarbakır’a gelebiliyorsa herkes gelebilir çok teşekkür ediyoruz dediler. Umarız ekip arkadaşlarımızla birlikte iyi bir iş yapmışızdır. Doğru sonuçlara ulaşır Bodrum’a faydası olur” ifadelerini kullandı.

Fikret Hıdır, daha sonra ekipte yer alan Kenan Akgün, İlknur Özsezgin, Süleyman Uzman ve Okan Altıok’u davet ederek harcadıkları emek için teşekkür etti.

TIR’ın yol hikâyesinin anlatıldığı videonun izlenmesinin ardından ise sırayla STK temsilcileri konuşma yaptı. TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Bodrum’un güzel bir çalışmaya imza attığını belirterek, “Çok teşekkürler. Ben sadece şunu eklemek isterim. Bodrum ülkemizin içinde bulunduğu şu zor koşullarda aynı anda birkaç şeyi başardı. Kimimiz az kimimiz çok birleşmeyi başardık. Bunun bu koşulda olması bana göre çok daha önemli ve Başkanımıza teşekkür ediyorum. Cesaretle girdi devam etti. Tüm katılanlara özellikle tanıtım ekibimize çok teşekkür ediyoruz. Umarım başka imecelerde yine hep birlikte oluruz.” şeklinde konuştu.

Özay Kartal, bu çalışmanın reklam literatüründe Road Show adını aldığını söyleyerek, “Bodrum olarak iki tane ilk başardık. Birincisi, hiçbir turizm destinasyonu böyle bir Road Show operasyonu gerçekleştiremedi. İşte sevgili başkanlarımın da söylediği gibi hep düşüncede ya da planda kalmış. Bodrum bu Road Show’u gerçekleştirebilen ilk turizm destinasyonu. İkinci ilkimiz de iki ay gibi kısa bir sürede 30 ili dolaşabilmiş bir Road Show organizasyonunu ne büyük firmalar ne de başka bölgeler gerçekleştiremedi.” dedi.

Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt ise bu çalışmada emeği olanlara teşekkür ederek, “Özellikle bu çalışmada bize destek olan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) yönetim kuruluna ve üyelerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise, Bodrum’un iç turizmi canlandırması gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi. “Değerli arkadaşlar, öncelikle biz tabii perdenin ön yüzündeyiz bir de perdenin arkasında gerçek kahramanlar var, biraz önce Fikret’in saydığı gibi. Bu bir inanma meselesi. Tabii burada inanma meselesi derken gerçekten biz, hiçbir zaman dar alanda kısa paslaşmalar yapmadık, top çevirmedik. Çünkü gerçekten Bodrum’un iç turizmi hareketlendirmesi lazım çünkü bizim çok büyük bir rakibimiz var iç turizmde Antalya. Bizim, bunun dışında bir rakibimiz yok çünkü Antalya yurt dışını kapattığı anda en büyük turizmi iç turizme yapıyor.

Anadolu’yu davet ediyoruz

Bizim yapmış olduğumuz bu çalışma esasında bizim, Anadolu’ya çıkardığımız bir davetiye. Çünkü Anadolu halkı biraz da Fikret Bey’in dediği gibi bizi hiç yalnız bırakmadı. Gittiğimiz her yerde misafirperverce karşılandık. Tabi bunun altında yatan neden nedir? Anadolu halkıda Bodrum’a geldiğinde aynı şekilde sevgi ve saygıyı görüyor. Bizde işte bu sevgi ve saygının hep devam etmesi lazım. Onun için ben, gerçekten bu projede emeği geçen, bu projeyi destekleyen Bodrum’un bütün sivil toplum örgütlerine, başkanlarına ve hiçbir art niyet düşünmeden el ele tutuşan, Bodrum’un birlik ve beraberliğini bütün Anadolu’ya yayan değerli Bodrum halkına ve özellikle turizmci arkadaşlarıma bir defa daha teşekkür etmek istiyorum.

Desteği, birlik ve beraberlikle gerçekleştirdik

Tabi bunlar kolay şeyler değil arkadaşlar. Baktığımız zaman çok kolaymış gibi geliyor, anlatılırken çok kolay anlatılıyor ama bunun arkasında müthiş bir lojistik destek var. Bu destek ne tek başına Bodrum Belediye Başkanlığı’na ait, ne de bir turizmci arkadaşımıza bu sadece birlik ve beraberliğe ait. Özellikle ben, burada bize büyük destek veren genç turizmci arkadaşlarım adına teşekkür etmek istiyorum. Bodrum Tanıtım Vakfı olarak gerçekten çok güzel şeyler yapıyoruz. Şu anda da yine gelecek olan misafirlerimizi ağırlamak için çekirdek kadroyla Bodrum’un tanıtımına başladık bile. Yani biz, hiçbir zaman ayağımızı gaz pedalından kaldırmıyoruz arkadaşlar. Çünkü ben her zaman söylüyorum ve söylemeye de devam edeceğim.

Geçim kaynağı turizm olan yöneticiler, yöresini tanıtmak için bir şeyleri harcamaktan korkmasınlar, çekinmesinler

Bizim gibi birinci geçim kaynağı turizm olan bölgelerin yerel yöneticileri, yöresini tanıtmak için bir şeyleri harcamaktan korkmasınlar, çekinmesinler çünkü bunların hepsi çok farklı olarak geri dönüyor bize. İşte, bakın bize bu işin geri dönüşü yedi yüz bin dolar. Düşünebiliyor musunuz? Belki daha fazla belki de bir milyon dolar. Bilemediğimiz daha neler var; göremediğimiz, duyamadığımız. Çünkü bizim gibi yerlerin en büyük özelliği huzurdur arkadaşlar. Huzuru da ekonomik güç getirir. Eğer bir yöre ekonomik gücünü kaybetmeye başlarsa ahlaki çöküşler başlar ve bu da hırsızlığı, kavgayı birçok olumsuz etkinlikleri getiriri ki insanlar bu Bodrum’a ne için geliyor? Huzuru için geliyor. Onun için ekonomik seviyeyi yüksek tutmak bir yerel yöneticinin en büyük görevidir ve bunun için de bakın hiçbir zaman, İsmail Başkanım da burada, Bodrum’un tanıtımına olsun, kültür ve sanat faaliyetlerine olsun, yurt dışından gelen misafirlerine olsun, her türlü kolaylığı maddi manevi desteği vermeye devam ediyoruz. Onun için ben en şanslı Belediye Başkanlarından biriyim. Türkiye’nin çünkü böyle güzel insanların olduğu bir yerde belediye başkanlığı yapıyorum. Sıkıştığımız zaman bir araya gelebiliyoruz.

Turizm çalışmalarında yeni bir projenin de müjdesini veren Başkan Kocadon, haziran ayı içinde Moskova’da büyük bir stant açacaklarını belirterek sözlerine devam etti:

Turizm çalışmalarında yeni bir projeyi daha hayata geçiriyoruz

Geçenlerde burada bir toplantı yaptık. Bodrum’un beş yıldızlı otelleriyle çağırmamıza rağmen bazı arkadaşlarımız gelmedi kimisi sonradan mazeret bildirdiler ama inanan bir gurup yine geldi. Yankında o projeyi de gerçekleştiriyoruz. 16-18 Haziran’da Moskova’da en büyük yerinde Bodrum olarak en büyük standı açıyoruz. Türkiye’nin Bununda şu anda yüzde 70, 75’ini başarmış durumdayız. Demek ki inandıktan sonra her şey başarılıyor arkadaşlar ama sadece bir kişinin inanması lazım değil.

Önce kendini seveceksin sonra etrafına sevdireceksin sonrada hep beraber sevileceksin

Önce, benim bir sözüm vardı, önce kendini seveceksin sonra etrafına sevdireceksin sonrada hep beraber sevileceksin. Arkadaşlar kendini sevmezsen hiçbir şeyi başaramazsın. Biz, bu projelerin hepsini seviyoruz. Bodrum için olduğuna inanıyoruz. Sadece ben değil, bütün Bodrum yarımadası, sivil toplum örgütleri inanıyor, halkı inanıyor. Onun için özellikle ben, burada değerli kaymakamımıza ve valimize de çok teşekkür etmek istiyorum. Bize müthiş destek verdiler ve sahip çıktılar. Emeği geçen herkese bir defa daha teşekkür ediyorum. Gelecek Bodrum’un diyorum. Eşsiz Bodrum diyorum, Bodrum‘dan daha güzeli yoktur diyorum. I love u Bodrum.

20 Mart - 21 Mayıs tarihleri arasında Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Hatay, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli olmak üzere 30 ili gezerek her ilde önemli noktalarda konakladı. Oradaki vatandaşlara Bodrum’un eşsiz özelliklerini anlatarak, insanları ilk ağızdan Bodrum’a davet etti. 7 bin 898 km yol kat eden Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı ile Bodrum, tanıtım çalışmaları ile 622 bin 460 dolar reklam eşdeğerini elde etti. Basında yer alarak 4 milyon 960 bin 268 kişiye ulaştı. Ayrıca sosyal medya hesaplarında da toplam 800 bin erişime ulaşarak da Bodrum’un güzelliklerini anlattı.

Kaynak; Aydın24haber.com

 Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı


  
1289 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın