• KARİANDA BUTİK OTEL GÖLTÜKBÜKÜ
  • Türkbükü Butik Otelleri Bodrum
  • CEP TEKNİK SERVİS BODRUM | SERKAN GSM
  • İphone, Samsung, Xiaomi, Huawei, Vivo, Oppo Alım-Satım Teknik Servis Bodrum
  • BODRUM SİTESİ
  • Bodrum Sitesi, Bodrum İş Rehberi, Muğla Bodrum
  • Bodrum Sitesi
  • Bodrum ve Bodrum Firma, Sektör ve Esnaf Rehberi
  • Bodrum Sitesi
  • Bodrum Şehir Sitesi
 • https://www.facebook.com/Bodrumsitesicom-249004738913118/
BODRUM REHBERİ
Site Haritası
Bodrum'da 6.6 Şiddetinde Deprem

Bodrum'da 6.6 Şiddetinde Deprem

21 Temmuz 2017 Cuma günü saat 01:31 sularında merkezi Gökova Körfezi olan 6.6 şiddetinde deprem meydana geldi.

www.bodrumsitesi.com / 21-07-2017

AFAD depremin büyüklüğünün 6.6 olduğunu aktardı. İlk depremin ardından 5.1 ve 4.6 büyüklüğünde artçılar yaşandığı kaydedildi. Sabah saatlerine kadar 2.0’den büyük yüzden fazla artçı sarsıntı kaydedildi.

Kandilli Rasathanesi ise depremin 10 kilometre derinlikte 6.8 büyüklüğünde gerçekleştiğini açıkladı. Ancak rasathane daha sonra rakamları revize ederek 6.6 büyüklüğünde olduğunu açıkladı.

AFAD'a göre saat 01.37'de Gökova'a 4.2, 0152'de Gökova'da 4.4, saat02.00'da Bitez Bodrum'da 4.0, 02.16'da 12 Adalar (Akdeniz) 4.2 ve 02.23'te Akyarlar'da (Bodrum) 4.8 büyüklüğünde artçı şoklar ile bölge beşik gibi sallandı.

Su seviyesi denizden bir metreden fazla yükseldi.

Muğla ve Bodrum'da bazı noktalarda elektrikler kesildi. Halk sarsıntının ardından sokağa çıktı. Öte yandan Gümbet bölgesinde otelleri su bastı, su seviyesi denizden bir metreden fazla yükseldi. Depremin ardından Bodrum Devlet Hastanesi ise tedbir amaçlı tahliye edildi.

Denizin yükselmesinin ardından yollar sular altında kaldı:

Muğla Valisi Esengül Civelek ise depremin ardından yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar deprem sonrasında intikal eden herhangi bir olumsuzluk yok. Ancak depremin getirdiği endişeyle vatandaşlarımız sokaklarda.
Deprem sırasında atlayan vatandaşlarımızın incinmesiyle hastaneye başvuran vatandaşlarımız var ama çok değil birkaç kişi. Bir yaralanma şeklinde değil. Kent genelinde depremin etkisiyle olarak olumsuz herhangi bir durumu yaşamadığımızı ifade edebilirim. Detaylı bir çalışma yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bodrum belediye başkanı Mehmet Kocadon ise Bodrum'da yol çökmeleri olduğunu ve bazı makilik alanlarda yangınlar meydana geldiğini ifade etti. Kocadon can kaybı konusunda bir bilgi olmadığını söyledi.  Ayrıca Bodrum'da aşırı yüklenme nedeniyle Gsm hatlarında kesinti olduğu belirtilirken, bazı eski binalarda da çatlaklar oluştuğu görüldü.

Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün de “Uzun süren ve oldukça şiddetli hissedilen bir deprem oldu. Ama bu sadece kıyılarımızda değil Muğla merkez dahil 13 ilçemizde hissedildi. Bir can kaybı yok büyük hasar yaratan yıkım yok. Birkaç kuru duvarda yıkıntılar var. Trafolardaki elektrik bağlantı hatlarındaki kopmalar nedeniyle yangınlar var. Bunlara anında müdahale ettik. Bu kadar şiddetli depreme karşın olumsuz bir bilgi almadık. Bazı vatandaşlar pencereden atlamak suretiyle kırıklar oluştu vücutlarında. Onlar tedavi altına alındı” Dedi.


  
1266 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın